• Бабок К.М., нарадзіўся ў 1914 г. у в. Кукшавічы.
  • Біжака І.І., нарадзіўся ў 1902 г. у в. Бакінава.
  • Будай В.А., нарадзіўся 19.08.1913 г. у Дзяржынску.
  • Быстрымовіч С.В., нарадзіўся ў 1924 г. у в. Баравое.
  • Бязмен А.Е., нарадзіўся ў 1906 г. у Дзяржынску.
  • Вараб’ёў П.А., нарадзіўся ў 1914 г. у в. Станькава.
  • Варыводская Н.В., нарадзілася ў 1918 г. у Дзяржынску.
  • Вашкевіч А.П., нарадзіўся ў 1920 г. у в. Кукшавічы.
  • Герасімовіч В.Л.
  • Грыб І.І., нарадзіўся ў 1910 г. у в. Навасады.
  • Грыцаневіч Я.П.
  • Гурына Н.І., нарадзілася ў 1917 г. у в. Шпількі.
  • Давыдовіч М.Л., нарадзіўся ў 1908 г.
  • Драблёнаў А.К., нарадзіўся ў 1920 г.
  • Ермаловіч Л.І., нарадзіўся ў 1923 г. в. Малыя Навасёлкі.
  • Жалязняк і.А., нарадзіўсяў 1923 г. у в. Лучыцы.
  • Ждановіч В.П., нарадзілася ў 1917 г. у Дзяржынску.
  • Жызнеўская А., нарадзілася ў в. Нарэйкі
  • Івашын А.У., нарадзіўся ў 1922 г. у в. Кукшавічы.
  • Кавалёва М.П., нарадзілася ў 1918 г. у Дзяржынску.
  • Кавалёў П.А., нарадзіўся ў 1915 г.
  • Казей А.С., нарадзіўся ў 1909 г.
  • Казей К.М., нарадзілася ў 1914 г.
  • Калечыц У.А., нарадзіўся ў 1913 г. у в. Макаўчыцы.
  • Камейша Б.І., нарадзіўся ў 1924 г.
  • Караткоў Я.П., нарадзіўся ў 1912 г.
  • Карніцкі А.І., нарадзіўся ў 1898 г. у в. Новая Рудзіца.
  • Каробкін Н.А.
  • Каробкіна (Наўцэня) А.Ф., нарадзілася ў 1916 г. у Дзяржынску.
  • Кацяшова (Будай) Н.Ф., нарадзілася ў 1918 г. у Дзяржынску.
  • Крыловіч У.В., нарадзіўся ў 1923 г. у в. Навасёлкі.
  • Лішнявец Н.А., нарадзіўся ў 1895 г. у в. Новая Рудзіца.
  • Макась С.А., нарадзіўся ў 1900 г. у в. Цяўлава.
  • Макееў А.Я.
  • Марціновіч Р.С.
  • Мельнікава А.Г., нарадзілася ў 1920 г.
  • Мірановіч В.Б.
  • Налетка Я.А., нарадзіўся ў 1920 г. у в. Нарэйкі.
  • Нікіцін А.І., нарадзіўся ў 1909 г. у в. Піяніна.
  • Нікіціна В.М., нарадзілася ў 1913 г. у в. Баравое.
  • Носка Н.А., нарадзілася ў 1904 г. у Дзяржынску.
  • Падбярозкіна Г.Ф., нарадзілася ў 1910 г.
  • Паноў А.І., нарадзіўся ў 1920 г.
  • Пякарскі М.П., нарадзіўся ў 1912 г.
  • Пясоцкі П.Я., нарадзіўся ў 1913 г.
  • Разумава П.І., нарадзілася ў 1921 г. у в. Баравое.
  • Ружэвіч Н.С., нарадзілася ў 1913 г. ў Дзяржынску.
  • Руткоўскі С.К., нарадзіўся ў 1914 г. у в. Забалацце.
  • Рылава Р.М., нарадзілася ў 1913 г.
  • Рымар Ф.Б., нарадзілася ў 1912 г.
  • Рымкевіч І.С., нарадзіўся ў 1911 г. у Дзяржынску.
  • Самуйлаў Ц.М., нарадзіўся ў 1901 г.
  • Сарбайцаў М.І.
  • Сідарэнка М.Н.
  • Сугак А.І., нарадзілася ў 1890 г. у в. Баравое.
  • Тамарын С.С., нарадзіўся ў 1912 г. у Дзяржынску.
  • Уржумцава В.В., нарадзілася ў 1918 г.
  • Файнаў І.А., нарадзіўся ў 1922 г. у в. Градзякіна Белгарадскай вобласці.
  • Хамёнка С.Ф., нарадзіўся ў 1899 г. у в. Кукшавічы.
  • Хамічкоўская З.П., нарадзілася ў 1926 г. у Дзяржынску.
  • Хамічкоўская М.Р., нарадзілася ў 1897 г. у Дзяржынску.
  • Хамічкоўскі П.І., нарадзіўся ў 1880 г. у Дзяржынску.
  • Ханецкі А.А., нарадзіўся ў 1911 г. у в. Машчонае.
  • Хмялеўская М.П., нарадзілася ў 1891 г. у Дзяржынску.
  • Чабановіч Г.І., нарадзілася ў 1915 г.
  • Чайка П.П., нарадзіўся ў 1918 г.
  • Чупецкая Д.М. нарадзілася ў 1900 г. у Дзяржынску.
  • Чупецкі У.М., нарадзіўся ў 1902 г. У Дзяржынску.
  • Чыжэўскі М.А., нарадзіўся ў 1916 г. у в. Шатаноўшчына.
  • Шалай А.М., нарадзіўся ў в. Кукшавічы.
  • Шаўцова А.С., нарадзілася ў 1918 г. у в. Вялікае Сяло.
  • Шаціла П.Ф., нарадзіўся ў 1907 г.
  • Шот М.Я., нарадзіўся ў 1907 у Дзяржынску.
  • Шпілеўская Э.І., нарадзілася ў 1921 г. у в. Коскі.
  • Шпілеўскі Б.А., нарадзіўся ў 1910 г. у в. Хамічы.
  • Шчаковіч З.А., нарадзілася ў 1920 г. у в. Забалацце.
  • Шчуплік У.І., нарадзіўся ў 1920 г. у в. Баравое.

Памяць : Гісторыка-дакументальная хроніка Дзяржынскага раёна.- Мінск: БЕЛТА, 2004.- С. 306 - 316 c.

Анонсы

Июль
Купаловский день в библиотеке
Начало в 11:00

Июль
«Разноцветная планета»: беби-арт площадка
Начало в 11:00

Июль
«Семья – источник вдохновения»: семейный праздник ко Дню семьи, любви и верности
Начало в 17:30